Dlaczego Polacy boją się stworzyć własne media?

media
Od wielu, wielu lat jesteśmy na łasce takich portali internetowych jak: Wirtualna Polska, Onet, Interia, gdzie generowane jest ponad 97% ruchu. To one w głównej mierze dyktują nam do, jakich informacji możemy mieć dostęp a na odbiór, których jesteśmy według ich mniemania “za głupi”. Powiecie zapewne, że oprócz takich mediów istnieją również: “fp” lub yt, które zrzeszają praktycznie całą internetową społeczność. To fakt, ale newsy, które udostępni tam każdy pojedyńczy użytkownik są bardzo rozproszone i zdecentralizowane. Trzeba odbijać się od każdego konta i szukać nowych, aby zostać być zaspokojonym “informacyjnie”. Wracając do portali internetowych, które wymieniłem wyżej, drażliwą kwestią jest cenzura. Spróbujcie pod którymkolwiek artykułem opublikować komentarz, będący w opozycji do narracji, którą te portale narzucają. Spotkacie się ze ścianą i niechęcią do wpisów burzących ogólnoświatowy trend i nowomowę.

 

Poza tym na takich portalach operuje masa botów i pożytecznych idiotów, publikujących komentarze na zamówienie. Oczywiście zgodnych z trendem zmian ogólnoświatowych. Takie komentarze wymierzone w kierunku osób z odmiennych zdaniem są szydzące i nikt ich nie usuwa. O ile oczywiście nasz komentarz przejdzie etap wstępnej weryfikacji, aby mieć możliwość bycia “obrzucanym gównem” :). Póki co, żaden mój wpis nie przeszedł nawet wstępnej weryfikacji a raz na jakiś czas lubię sprawdzić, czy coś w tej sprawie się zmieniło. Żyję jednak jednym wielkim złudzeniem :).

 

Przechodząc do takich portali jak yt, czy “fp” jest identycznie, jak wyżej wskazałem. Warto pisać z błędami, aby omijać internetową cenzurę, jednak nadal zbyt wielu “światowej klasy ortografów” podbudowuje swoje ego poprawą innych. Nie widząc drzazgi w oku własnym. Zresztą z tego co wiem, to “poliniacy” przywykli już do produktów pochodzenia niepolskiego, co wcale mnie nie dziwi. Wolą korzystać z zagranicznych marek i być wykorzystywani – niż mieć coś własnego. Jak to wykorzystywani? Właściwie to nie od dziś wiadomo, że fp tworzy profile osobowościowe na podstawie naszej aktywności na tym portalu w celu doboru reklam. Zapewne ulegają one również sprzedaży. Każdy dba o dobrobyt własnego kraju i interesu, więc dlaczego miałby nie wykorzystywać cennych informacji o nas, skoro są ku temu okazję? Można rzec, że poniekąd jest to działalność wywiadowcza. Tak moja intuicja nakazywałaby mi to rozpatrywać.
 
Zaraz pojawi fala krytyki, że nie ma żadnych portali, oferujących coś lepszego, niż yt i fp. No nie ma. Tylko i wyłącznie My odpowiadamy za taki stan rzeczy. Ale jakże lubimy wszystkie nasze niepowodzenia zganiać na rządzący w chwili obecnej “nierząd”. Przechodząc do portalu, jakim jest youtube ,to nabija on niezłą kabzę na naiwniaczkach, którzy latami budują swoje marki i content. Zdziwieniem dla wyznawców konfederacji powinien być fakt, że sami korzystają z mediów, którymi zawiadują żydzi i co więcej, dają im zarobić. Tymczasem na co dzień sprzeciwiają się eskimoskim praktykom w Polsce i na świecie, np. w w kwestii ustawy 447. Notabene i tak te roszczenia zostaną ściągnięte z katastrala, podatku od wody i oddychania – żartobliwie to ujmując, bądź zmuszając do płaczu. Tak moi drodzy, podatek od oddychania tez już płacimy :). Zapoznajcie się z pojęciem opłaty klimatycznej. Tak więc idac dalej. Czy na youtube nie okradają twórców? Czemu jako partia nie stworzą niezależnych Polskich mediów z możliwością otwartego wyrażania własnych opinii? Mają na to spore środki, z których mogliby wykreować własną telewizję naziemną. Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami.

 

Kreowanie własnych mediów powinno być podstawą do odzyskiwania krainy “Polin” od tych żydowskich szubrawców. Zwróćcie uwagę na Niemcy i inne kraje Europejskie. Są w stanie zmobilizować setki tysięcy rodaków, aby wyszli na ulicę we wspólnym interesie. Pokazują to chociażby ostatnie manifestacje przeciwko Covid. To dzięki niezależnym mediom, mającym wpływ na opinie publiczną są w stanie robić takie duże spędy.

 

Abstrahując nieco od głównego wątku dowiadujemy się o pewnych rzeczach, o których nie dowiemy się z mediów głównego ścieku. Dlatego jest to kolejny powód do ich rozwoju. W dniu dzisiejszym protestowało ok. 100 górników w obronie 60 000 miejsc pracy, które mieliby stracić w wyniku wygaśnięcia koncesji na wydobycie kopalin. Tymczasem nierząd rezygnując z Polskiego węgla, przejmuje udziały w spółce związanej z rozwojem energetyki jądrowej. Inne kraje Europejskie wycofują się z budowy nowych elektrowni i odchodzą od tej praktyki. Zatem wskazując jak na wstępie powyższego akapitu, jeśli więcej osób dowiedziałoby się o tym wydarzeniu to i więcej by na nie przybyło. Zobaczcie na rozpoznawalną konfederację, posiadającą spory wpływ na opinię publiczną. Ponad milion osób na nią głosowało, a na proteście przeciwko Covid pojawiło się tylko 20.000 osób. Nie wspominając już o tym, że ta manifestacja była nieefektywna i jej organizatorzy nie wysuwali żadnych żądań pod pretekstem podjęcia pewnych kroków. Kroków mających zagrozić interesom partii rządzącej. Zatem była to manifestacja wydmuszka, pokazująca zagranicznym społecznościom i mediom jak w Polsce dba się o demokrację i wolność wypowiedzi. Tymczasem na co dzień morda w kubeł i masz się podporządkować – czyli totalitarny Kaczystan.

 

Skoro konfederacja i media przybudówkowe, jak np. “W Izraelu24” wygenerowały tak mierną frekwencję w stosunku do ilości jej wyznawców, to nie dziwmy się miernej frekwencji górników, którzy nie posiadali żadnych mediów i musieli powiadamiać innych na własną rękę. Tymczasem gdzie była konfederacja i “W Izraelu24”, aby wspomóc górników w tak ważnej kwestii? A no własnie. O jaką rację stanu zatem dbają? Tylko od nas samych zależy, w jakim stanie zostawimy nasz kraj dla kolejnych pokoleń.

 

Pozdrawiam,

Szachmat

 

(1)  Germany shuts down atomic plant as nuclear phase-out enters final stretch, www.dw.com.

(2)  PAP, PIS o przyszłości węgla i rozwoju energetyki jądrowej, nettg.pl, (21.09.2020).

(3)  Internetowi „patrioci” ile zarabiają na YouTube !!! a mówią ze nie zarabiają ….. dziś IPP Kowalski / Chojecki.., www.miziaforum.com.

Dodaj komentarz