Inwigilacja – oby ten pełny scenariusz się nie spełnił

Inwigilacja – postanowiłem, że nie będzie to blog monotematyczny, choć mam swą niszę, którą się w pewnym stopniu interesuję. Chciałbym (postaram się) zatem, aby użyteczność każdego wpisu była w sporej części proporcjonalna do okoliczności w, których na daną chwilę się znajdujemy. W swoich wywodzie postawię pewne hipotezy, które postaram się opierać na różnych źródłach. Wśród tych źródeł znajdą się produkcje filmowe, których owoce i analogię widzimy w świecie rzeczywistym. Są to jedynie hipotezy, których badania się nie podejmę. Jednak jak się przekonacie, pewna doza prawdopodobieństwa wystąpienia opisanych sytuacji istnieje. Oby to co poddam Wam własnej refleksji było tylko nieprzyjemnym snem. Artykuł będzie obszerny, więc proszę się nie zniechęcać .
 
Nie przypadkiem serie produkcji filmowych, najczęściej nagrywanych przed rokiem 2000 spełniają się na naszych oczach. Do takich produkcji zaliczam m.in. film pt. „Łowca androidów” z 1982 roku, gdzie przewidziano wymieszanie się ras oraz powszechność środków przekazu. Kolejnym z takich filmów jest „Fight Club” z 1999 roku, gdzie ziściła się wizja zniszczenia wież WTC 2 lata później. Jest to jednak nadal mały odsetek w porównaniu do filmów opisujących wizje, które się nie spełniły. Istnieją produkcje, które być może poddam jeszcze analizie, zważając na galopujące przemiany społeczno-gospodarcze, mające aktualnie miejsce.
 
Inwigilacja jest dziś czymś powszechnym. Już sam fakt, że wrogie siły posiadają dostęp do naszych danych biometrycznych, które należy udostępnić przy wyrabianiu paszportu. Wgląd do numeru telefonu w przypadku podwójnej weryfikacji, czy generowanie profilu osobwościowego na facebook nie jest czymś nowym. To jest dobry wstęp do manipulacji naszymi stanami emocjonalnymi, czy skłonnościami. Czymś nowym jest masowe wymaganie kopii dowodu osobistego na portalach, gdzie dokonujemy transakcji. Wiadomości, które na przestrzeni lat wysyłaliśmy za pomocą aplikacji „Messenger” nie da się usunąć i są zapisane na serwerach.
 
Ponadto obserwujemy szeroko idący system monitoringu w Chinach. Przypisuje on obywatelom określoną liczbę punktów wskutek pewnych wykroczeń, lub dobrych uczynków na rzecz postanowień i wytycznych „partii”. W zależności od liczby punktów otwierane, lub zamykane są linie kredytowe. Dostęp do lekarza, bądź zrobienie zakupów może stać się problemem. Nie mówiąc o blokadzie środków na koncie, co może mieć również miejsce. Wystarczy do tego wyrzucony niedopałek papierosa na ulicę co zauważy „Wielki Brat”, niczym z filmu Georga Orwella pt. Rok 1984. Jak mniemam jest to podręcznikowa inwigilacja społeczeństw.
 
Przypuszczam, że w Polsce będzie wdrażane coś na wzór chińskiego monitoringu. Nie bez przyczyny uległy poprawie relacje z partią Xi Jinpinga, czego dowodem jest chociażby od dawna planowane wdrożenie „Jedwabnego szlaku” na linii Chiny – Europa Zachodnia, gdzie główny terminal przeładunkowy miałby być umiejscowiony w Polsce. Jednak moim zdaniem, kto inny przejmie rolę takiego hubu. W Polsce nie wolno robić jakichkolwiek interesów, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na byt naszego narodu. Nie wierzę również w dobre relacje takich obustronnych relacji. Widać, że rząd Chin ma za nic wolność swoich obywateli. Tym bardziej ma jakiś interes w tym, aby umiejscawiać własne aktywa w naszym kraju. Nie chcemy aby inwigilacja Polskiego społeczeństwa rozrosła się tak jak w Chinach.
 
Jakiś czas temu media obiegła informacja, że w Polsce wylądował JEDEN Z KILKU samolotów z chińskim sprzętem na rzecz walki z „koronawirusem”. Tymczasem na 50 000 miasto w Polsce przypadło 10 000 maseczek. Te kilka samolotów ze sprzętem powinno raz na zawsze rozwiązać problem niedoborów. Chyba, że do Polski przyleciało coś o czym w ogóle nie zdajemy sobie sprawy. Podejmując się dalszej analizy, powiązałem tę hipotezę z doniesieniami o tym, że Polska policja w Szczytnie współpracuje z Ludowym Uniwersytetem Bezpieczeństwa Publicznego w Chinach. Wskazuję na to, że organizują misję z wykorzystaniem sprzętu, który został przetransportowany do Polski przy pomocy kilku samolotów. Być może do Polski został przetransportowany system monitoringu w postaci milionów kamer (inwigilacja)? Tę kwestię zostawiam Wam do rozstrzygnięcia. To są jedynie moje własne przemyślenia na ten temat.
 
Sztuczna epidemia „koronawirusa” przyniosła Polskiemu społeczeństwu masę ograniczeń. Według mojej opinii jedną z najbardziej dotkliwych była niemożność opuszczania własnego miejsca zamieszkania, co poskutkowało domowym aresztem. Jedna z głównych wad takiego przymusu to izolacja względem społeczeństwa. Jej skutkiem jest brak wymiany informacji i nawiązywania więzi, których nie nawiąże się drogą internetową. Nie od dziś wiadomo, że budowanie więzi jest zapalnikiem do buntu społecznego, a przy wykorzystaniu takich narzędzi wpływu jest to tłumione. Jednak kolejną hipotezę, którą chciałbym postawić, a łączy się z aresztem domowym ma inny wymiar – wymiar psychiczny.
 
Jak długo ludzie są w stanie wytrzymać w 4 ścianach sami, lub w gronie najbliższych? Aktualnie mamy dostęp do internetu, a w przypadku wyłączenia sieci, co jest mało prawdopodobne zostają nam do przeczytania książki. Brak książek zaowocuje nagminnym sprzątaniem mieszkania, jako alternatywny sposób spędzania czasu. Koniec, końców odcięli nam prąd. Wyobraźmy sobie, że nie mamy nic i pozostajemy sami z własnymi myślami w 4 ścianach, otoczeni z każdej strony białymi ścianami. Wizja jak z zakładu psychiatrycznego, nie sądzicie? Inwigilacja przy tym to pikuś.
 
Przez Timothy’ego Wilsona z University of Virginia zostało przeprowadzone badanie, którego uczestnikami byli pracownicy Harvard University. Badani zostali pozostawieni w zamkniętym pokoju na maksymalnie 20 minut bez żadnych umilaczy czasu. W kolejnym kroku mieli oszacować, jakich doznań doświadczyli, biorąc udział w tym eksperymencie. Jak pokazały wyniki, wszyscy czuli się niekomfortowo zostając sami z własnymi myślami. Niektórzy z nich oszukiwali, słuchając muzyki, lub sprzątając, a nawet zadając sobie ból, aby tylko zaczerpnąć jakiegokolwiek doznania zewnętrznego. Obyśmy nigdy nie dożyli tak rozwojowego systemu 
 
Eskperymenty dotyczące funkcjonowania ludzkiego mózgu, być może nasilą się w tym okresie. Jak wiadomo z nowelizacji ustawy podpisanej przez Andrzeja Dudę przewidziano zmiany w Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Na moje oko wprowadzając do życia funkcjonowanie policji sanitarnej, mającej na celu przypilnowania, aby każdy, kto jest w ARESZCIE DOMOWYM, przeszedł obowiązkowe szczepienie na „koronawirusa”. Idąc tym tropem nie potrzebne są już masowe obozy koncentracyjne, zabezpieczone drutami kolczastymi. Każdy już spędza czas w obozie koncentracyjnym a jest nim, jego własne mieszkanie. Mogą w nim przeprowadzać na nas eksperymenty pod groźbą odcięcia dopływu gotówki, zablokowania karty, bądź zlinczowania społecznego.
 
Zauważyłem, że bardzo analogiczny do postawionej przeze mnie hipotezy wydaje się film pt. „TXH 1138” z 1971 roku. Produkcja przedstawia antyutopijny świat znajdujący się pod ziemią, który jest sterowany przez sztuczną inteligencję i w którym prześwietlane są myśli ludzi tam żyjących. W obiegu medialnym istnieje dużo tez wskazujących na to, że elity miałyby się chować przed zagładą w inteligentnych miastach znajdujących się pod ziemią. Mieliby rezygnować z uroków przyrody i świeżego powietrza, gnieżdżąc się tysiące metrów pod ziemią? Są to tak ogromne obszary, które tysiące razy pomieściłyby możnych tego świata. Eksperymenty czas zacząc, a wszystko się zacznie od masowych szczepień. Po tym zaaplikują nam wszystko czego będą sobie życzyć. To wszystko w celu eksperymentów, a być może nawet w celu stworzenia alternatywnej rzeczywistości, której akcja będzie się rozgrywać się w naszej głowie. Może już się rozgrywa? To poddaje waszej refleksji.
 

(1)  PAP, W Polsce wylądował pierwszy samolot z artykułami ochronnymi z Chin, www.businessinsider.com.pl, (26.03.2020)

(2)  Redakcja, Polska policja współpracuje z Chińskim Uniwersytetem Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie!, www.pressmania.pl (02.05.2020).

Dodaj komentarz